reyhoo.com by Mohammad Reza Shokri

آموزشگاه ايترنتي

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ویرایش فایلهای فیلم در پاورپوینت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

در نسخه 2010 آفیس می توانید یک قطعه فیلم را به برنامه پاورپوینت وارد (import) کنید و سپس آن را ویرایش کنید و نقطه آغاز و پایان جدیدی برایش مشخص کنید. این کارها بیشتر از تصور شما ساده هستند و البته در هر زمان که بخواهید می توانید برای ویرایش بهتر از یک ویرایشگر حرفه ای فیلم هم کمک بگیرید اما ابزارهای خود پاورپوینت برای این کار واقعا جالب توجه هستند . علاوه بر این پاورپوینت راههای زیادی برای برای بهتر به نظر رسیدن ویدئوها در نظر گرفته که استفاده از آنها می تواند کیفیت ارائه فیلم را افزایش دهد.
برای اضافه کردن یک فیلم به پاورپوینت کافیست از لبه Insert و دستور Video استفاده کنیم. بلافاصله پس از اضافه شذن ویدئو به فایل، بخش جدیدی به نام Video Tools به محیط پاورپوینت اضافه می شود که دارای دو لبه (Tab) جدید است. در لیه Play back  می توانیم با انبوهی از ابزارهای جدید مانند ابزار Trim انواع تغییرات را در فایل ویدئویی اعمال کنیم و با استفاده از لبه Format هم می توان  جلوه های جالبتری در فایل ایجاد کرد. تصویر زیر ابزارهای لبه Playback را نمایش می دهد.

 

راهنماي كاربران Office براي مهاجرت از نسخه 2003 به 2007

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

نوشته: محمد رضا شکری (مدیر سایت)
سطح آموزش: مقدماتی
قابل استفاده در: Office 2007

علي رغم گذشت حدود 4 سال از عرضه نسخه 2007 برنامه Office توسط شركت مايكروسافت و همچنين با وجود گذشت حدود يك سال از عرضه نسخه 2010 اين برنامه، همچنان برخي از شركتها (به دلایل مختلف) به استفاده از Office 2003 ادامه مي دهند! و اين دليلي است بر نگارش اين مقاله كه در آن به بررسي مقايسه اي محيط اين دو نرم افزار مي پردازم تا كاربراني كه بخواهند از محيط قبلي مهاجرت كنند براي خودشان راهنمايي داشته باشند.

به دو تصوير زير دقت كنيد:

 


تصوير اول محيط Office 2003  و دومي محيط Office 2007 را نمايش مي دهد (هر دو تصویر محیط برنامه Word را نشان می دهند).

تفاوت عمده اين دو محيط در اين است كه منوها كه حاوي دستورات برنامه در Office 2003 بودند جاي خود را به Ribbon داده اند. همچنين دكمه اي با نام دکمه Office  یا Office Button در محیط نسخه 2007 افزوده شده و نکته دیگر این است که در Office 2007 دیگر خبری از نوار ابزار نیست به جز یک نوار ابزار کوچک در کنار Office Button که Quick Access Toolbar نام دارد.

پس از این توضیح مقدماتی به شرح کامل بخشهاي تغيير يافته محیط Office 2007 می پردازیم:
1-  نوار عنوان (Title Bar):
نام برنامه و نام فایل
Quick Launch
Office Button

2- Ribbon
به كل نوار زير نوار عنوان Ribbon مي گويند.
الف- Tab:
ريبون خود از Tab های مختلف تشکیل شده است. برنامه Word 2007 كه ريبون آن را مشاهده مي كنيد داراي 7 Tab استاندارد است كه البته با انتخاب اشياي مختلف تعداد آنها ممكن است 1 تا 3 Tab ديگر هم افزايش يابد.
براي مثال شكل زير Ribbon را پس از اضافه شدن جدول به يك سند Word نشان مي دهد:
ب- Group:
Tabها در Office 2007 خود از بخش هاي كوچكتري تشكيل مي شوند كه Group نام دارند.
هر Group از يك مجموعه فرامين تشكيل شده كه با خطوط دور متمايز شده اند. در شكل بالا اولين Group ( از سمت چپ)، Clipboard مي باشد.
ج-Launcher:
اگر يك Group داراي Launcher باشد يعني اينكه با كليك روي آن Launcher مي توان كادر محاوره اي را مشاهده نمود كه داراي تنظيمات بيشتري براي آن بخش مي باشد.

در این بخش، برخی عملیات قابل انجام روی Quick Launch و Ribbon را بررسی می کنیم:

عمليات روي Quick Launch:
مجموعه عمليات قابل انجام روي Quick Launch عبارتند از اضافه و كم كردن فرمانها به آن و همچنين جابجايي بين بالا و پايين ريبون
عمليات روي Ribbon:
مجموعه عمليات قابل انجام روي Ribbon عبارتند از كمينه سازي، باز كردن دستورات با صفحه كليد و حركت بين Tab ها با اسكرول ماوس

 

ارتباطها در ویندوز 7 آسان است!

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

نوشته: محمد رضا شکری

سطح آموزش: متوسط

می خواهید عکس هایی را که در کامپیوتر خودتان دارید با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنها را ببینند؟

ایجاد یک شبکه خانگی (Home Group) راه حلی مناسب برای شماست. در حین نصب ویندوز 7ٰ، یک شبکه خانگی به صورت خودکار توسط ویندوز ایجاد می شود و پس از آن می توانید انتخاب کنید که کدام کتابخانه (Library) را می خواهید با دیگران به اشتراک (Share) بگذارید. همچنین استفاده از یک شبکه خانگی راه حلی عالی برای به اشتراک گذاری سایر ابزارها مثل پرینترها نیز هست.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 27 شهریور 1389 ساعت 14:32
 

کار با صوت و تصویر در ویندوز 7

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

نوشته: محمد رضا شکری

سطح آموزش: متوسط

ویندوز 7 هم مثل سایر ویندوزها امکان پخش صوت و تصویر را می دهد.

کتابخانه ها (Libraries) به شما در دسترسی آسان و مرتب کردن اسناد، فایل های موزیک، تصاویر و سایر انواع فایلها کمک می کنند حتی اگر این فایلها در محل های مختلفی ذخیره شده باشند.
برای مثال اگر فایلهای موسیقی در یک پوشه در هارددیسک اکسترنال خود داشته باشید می توانید به همه این فایلها با استفاده از کتابخانه موسیقی (Music Library) دسترسی داشته باشید. ساختن کتابخانه های شخصی هم راه دیگری است که کارکردن با ویندوز 7 را برای خود آسانتر کنید.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 27 شهریور 1389 ساعت 14:27
 

با ویندوز 7همه جا پرینت بگیرید!

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

قسمت Devices and Printers در Control Panel محلی است برای اتصال، مدیریت و استفاده از پرینترها، تلفن ها و سایر ابزارها.  وقتی ابزاری را به کامپیوتر خود  متصل می کنید می توانید با چند کلیک آن را راه اندازی کنید.

 


از قسمت Devices and Printers می توانید برای راه اندازی سرویس "پرینت بدون توجه به محل" یا Location Aware Printing  هم استفاده کنید.  با راه اندازی این سرویس وقتی کامپیوتر خود را بین محلهای مختلف که دارای شبکه های مختلف هستند جابجا می کنید همواره آماده پرینت گرفتن هستید و از بابت این جابجایی وقتی تلف نمی شود! برای فعال کردن این قابلیت ممتاز به صورت زیر عمل کنید:
1- کادر Devices and Printers را باز کنید.
2- روی یکی از پرینترها کلیک کنید.
3- از نوار ابزار بالای کادر Manage Default Printers را انتخاب کنید.
4- حال در کادر ظاهر شده (شکل زیر) شبکه های مختلف تعریف شده روی ویندوزتان را با پرینترهای موجود مرتبط نمایید تا با جابجایی شما بین شبکه ها به صورت خودکار از آن پرینتر استفاده شود.

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 03 شهریور 1389 ساعت 13:54
 

با ویندوز 7 کامپیوتر شما یک کارگاه هنری است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

ویندوز 7 کامپیوتر شما را به یک کارگاه هنری تبدیل می کند. می توانید به راحتی پس زمینه (Back ground) صفحه کاری خود را یکی از تصاویری که همراه ویندوز عرضه شده قرار دهید و یا یکی از تصاویر دلخواه خودتان را برای این منظور بکار ببرید. اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که کدام تصویر را برای پس زمینه به کار ببرید می توانید مجموعه ای از تصاویر را انتخاب کنید که یکی پس از دیگری و به صورت خودکار پس زمینه میز کار شما شوند ( به این مجموعه تصاویر Slide show  گفته می شود).

در ویندوز 7ٰ، تنظیمات صفحه نمایش از قبیل تصویر پس زمینه، رنگ پس زمینه، اصوات و محافظ صفحه نمایش و ... از طریق کادر Personalization (شکل زیر) تنظیم می شوند. برای باز کردن این کادر روی محل خالی پس زمینه کلیک راست کرده و گزینه Personalize را انتخاب کنید.

اگر می خواهید کاری به مراتب جالبتر انجام دهید به کامپیوتر خود یک Theme بدهید.. Theme مجموعه ای است از پس زمینه، محافظ صفحه نمایش، رنگهای پنجره ها و صداهای مختلف.
به کار بردن بعضی Theme ها باعث تغییر اشاره گر ویندوز و شکل آیکونها میز کار هم می شود. ویندوز تعدادی تم همراه خود دارد ولی اگر بخواهید می توانید تمهای مخصوص خود را نیز ایجاد نمایید یا تمهای موجود در سایت Microsoft را دریافت و نصب نمایید.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 24 مرداد 1389 ساعت 09:49
 


صفحه 15 از 17

فرم ورود به سایت

آمار سايت

Web
Analytics