Web Statistics
 

reyhoo.com by Mohammad Reza Shokri

آموزشگاه ايترنتي

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

اكسل 2007-تمرين فصل چهارم

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

 

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 24 مرداد 1389 ساعت 10:03
 

ویندوز 7 با نیازهای شما سازگارتر است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

Gadget ها اطلاعات مورد نیاز شما را در چشم به هم زدن در اختیارتان می گذارند و راهی بسیار خوب برای کسب اطلاعات مورد نیاز مختلف مانند عناوین مهم خبری، آب و هوا ، تصاویر و مانند آنها هستند. Gadget ها روی میز کار (Desktop)  قرار می گیرند.  در ویندوز 7 شما می توانید Gadget را در هر قسمت از میزکار که خواستید قرار دهید، حتی می توانید آنها را حرکت داده و  تغییر اندازه دهید. شکل زیر نمونه ای از Gadget ها را نمایش می دهد.

 

برای نمایش دادن Gadget کار ساده ای پیش رو دارید: روی محل خالی میز کار کلیک کنید و از منوی میانبر ظاهر شده دستور Gadgets را انتخاب کنید. در کادر ظاهر شده (شکل زیر)

 

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 03 مرداد 1389 ساعت 14:48
 

جستجو در ویندوز 7

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

 در ویندوز 7 می توانید چیزهای بیشتری را در جاهای بیشتری پیدا کنید و می توانید این کار را سریعتر از گذشته انجام دهید. در منوی شروع (Start) کادری برای جستجو(مانند شکل زیر) گنجانده شده که از آن می توانید برای یافتن فایلها، فولدرها، برنامه ها و پیامهای پست الکترونیکی که در کامپیوترتان ذخیره شده اند استفاده کنید. کافیست تعداد کمی کاراکتر در این کادر وارد کنید تا لیستی از یافته های منطبق با جستجوی شما نمایش داده شوند. به کمک این ابزار می توانید در قسمتهای داخلی  Control Panel هم جستجو کنید!

همچنین یک کادر جستجو (مانند شکل زیر) بالای تمامی پنجره های ویندوز اضافه شده که به کمک آن علاوه بر درایوهای کامپیوتر خودتان می توانید در شبکه محلی و هارد دیسک اکسترنال خود هم جستجو کنید.

اگر می ترسید مانند نسخه های قبلی ویندوز در انبوهی از نتایج جستجوی خود غرق بشوید باید بگویم که اصلا نیازی به نگرانی نیست. چرا که با فیلترهای متنوع موجود در برنامه جدا کردن نتایج دلخواه آسانتر شده است. این فیلترها نتایج را بر اساس معیارهایی مانند تاریخ (Date) و نوع فایل (Data Type) طبقه بندی می کنند. برای دسترسی به این فیلترها از کادر Search می توان استفاده کرد.
برنامه جستجو (Search) دنبال متن مورد نظر شما در نام فایل، محتویات آن و خصوصیات فایل می گردد. بنابراین نیازی به اتلاف وقت برای جستجوی مجدد هم نیست.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 27 تیر 1389 ساعت 14:17
 

نوار وظیفه توانمند ویندوز 7

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

نوار وظیفه (Task bar)  در ویندوز 7 قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به نوار وظیفه نسخه های قبلی ویندوز یافته است. کافیست ماوس را روی دکمه های روی Task bar نگهداریم تا پیش نمایشی از همه فایلهای باز ببینید! همچنین می توانید ترتیب دکمه های روی نوار کار را تغییر دهید.
اگر در حین کار بخواهید میز کار (Desktop) خود را ببینید کافیست ماوس را روی دکمه منتهی الیه سمت راست نوار کار(Show desktop)  نگهدارید. در این حالت پنجره های باز محو می شوند و می توانید آیکونها و میانبرها روی میز کار خود را ببینید. اگر روی دکمه Show Desktop کلیک کنید، همه پنجره های باز کمینه (Minimize) می شوند.
اگر می خواهید فقط روی یک پنجره تمرکز کنید آن را تکان دهید! درست متوجه شده اید. روی نوار (Title bar) عنوان آن کلیک کنید و آن کمی تکان دهید! تمام پنجره های باز دیگر به حالت کمینه (Minimize) در می آیند. حالا تکان دیگری به پنجره بدهید، می بینید که پنجره های دیگر به حالت عادی برمی گردند!
همچنین امکان کنار هم گذاشتن دو پنجره در کنار هم و مقایسه آنها به آسانی وجود دارد. برای این کار کافیست روی نوار عنوان هرکدام از پنجره ها کلیک کرده و آنها را به منتهی الیه سمت راست یا چپ صفحه drag  کنید.
آیا تا به حال برنامه ها را به منوی شروع Start پیچ pin کرده اید؟! این امکانی است که در ویندوزهای قبل از نسخه 7 وجود داشته است. شما این کار را در ویندوز 7 هم می توانید انجام دهید ولی قابلیت مشابه دیگری هم دارید که آن پیچ کردن برنامه ها به Task bar است! برای این کار کافیست روی آیکون برنامه مورد نظر کلیک راست نموده و دستور Pin to Taskbar را انتخاب کنید. در این حالت آیکون برنامه انتخاب شده همواره در Task bar نمایش داده خواهد شد.
شکل زیر نحوه پیچ کردن یک برنامه کاربردی را به منوی شروع یا نوار وظیفه نمایش می دهد.

 امکان جالب توجه دیگر، استفاده از لیست های پرش (Jump list) است که صرفه جویی قابل توجهی در زمان ایجاد می کند. کافیست روی دکمه های موجود در Task bar کلیک راست کنیم تا لیستی از آخرین موضوعات باز شده ببینیم. اگر آیتمهایی دارید که می خواهید در این لیست بمانند آنها را به لیست پرش پیچ کنید تا در آینده هم در دسترس باشند.
در شکل زیر لیست پرش نرم افزار اینترنت اکسپلورر را در یک کامپیوتر فرضی می بینید. بدیهی است  لیست پرش ویندوز شما با این تصویر متفاوت خواهد بود‍!

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 27 تیر 1389 ساعت 14:16
 

فصل دهم-قالب بندي سلولها

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

1- قالب بندي سلولها

2- قالب بندي مشروط سلولها (Conditional Formatting):

با استفاده از اين قابليت اكسل را وادار به نمايش قالب بندي خاص به هنگام ورود داده هاي مورد نظرمان مي كنيم.

3-ايجاد جداول قالب بندي شده (Format as table)

4-استفاده و ايجاد سبك هاي سلول (Cell Style(

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 06 تیر 1389 ساعت 17:09
 

فصل نهم-مرتب سازي و فيلتر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

1- فيلتر كردن ليست ها با كمك دكمه Filter

2- فيلتر پيشرفته

3- انجام محاسبات روي سلولهاي فيلتر شده:

با استفاده از تابع Subtotal مي توان انواع محاسبات را روي ليست هاي فيلتر شده انجام داد.

4-تعيين داده هاي معتبر براي يك سلول

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 06 تیر 1389 ساعت 18:08
 


صفحه 15 از 16