reyhoo.com by Mohammad Reza Shokri

آموزشگاه ايترنتي

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
صفحه اصلی آموزش اکسس ايجاد Update Query

ايجاد Update Query

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

نوشته: محمد رضا شكري

قابل استفاده روي : Access 2007 ( با تغييرات اندكي روي Acceess 2003&2010 نيز قابل استفاده مي باشد)

سطح آموزش: متوسط و حرفه اي

Update Query از انواع Query هاي عملياتي برنامه اكسس است. يك Query هاي عملياتي بر خلاف يك Query انتخاب (Select Query) مي تواند داده هاي يك جدول را تغيير دهد كه اين كار به راحتي و بدون كد نويسي انجام مي گيرد. در واقع Query هاي عملياتي را جايگزين خوبي براي كد نويسي هستند. چهار نوع Query عملياتي در برنامه اكسس وجود دارد كه عبارتند از :Update، Delete، Append و Make Table.

با استفاده از Update مي توان داده هاي جدول را تغيير داد، با كمك Delete، مي توان ركوردهايي را حذف كرد، با Append ركوردهايي را به جدول اضافه مي كنيم و با make table مي توان يك جدول جديد ساخت.

در ادامه اين مقاله ساخت و اجراي پرس و جوي به روز رساني (Update Query) را بررسي خواهيم كرد.

همانطور كه گفتيم به كمك اين پرس و جو مي توان داده هاي جدول را تغيير داد. براي مثال مي خواهيم در جدول products از بانك اطلاعاتي Northwind (كه همراه تمامي نسخه هاي برنامه اكسس به عنوان مثال عرضه شده است) براي محصولات با standard cost بين 10 و 20، List Price را 20 تعيين كنيم. براي اين كار:

1- در لبه Create روي Query Design كليك نموده  و سپس در پنجره Show Table جدول Products را انتخاب كنيد تا در پنجره Query نمايش داده شود.

2- فيلدهاي Standard Cost و List Price را به داخل شبكه Query بكشيد.

3- از لبه Query Type در بالاي پنجره برنامه اكسس روي Update كليك كنيد.

4- در قسمت Criteria از شبكه Query عبارت "Between 10 And 20" را زير فيلد "Standard Cost" وارد كنيد.

5- در قسمت Update To از شبكه Query عدد 20 را زير فيلد "List Price" وارد كنيد.

6- در لبه Design از محيط اكسس روي دكمه Run كليك كنيد. در اين هنگام كادر محاوره اي ظاهر شده و در خواست تاييد براي جايگزيني اطلاعات 11 ركورد جدول را مي نمايد. در صورت تاييد اين در خواست تغيير خواسته شده انجام خواهد شد.

از Update Query براي انواع تغييرات در جدول مي توان استفاده كرد و تقيربا همه نوع داده از قبيل text، number و غير آن به اين روش قابل تغيير و به روز رساني مي باشد.

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 07 دی 1390 ساعت 10:59